Самый крупный район Запорожской области превратят в центр внутреннего туризма. Благодаря этому у региона появятся большие перспективы для развития туристического бизнеса, передает "ZаБор" .
В результате реформы децентрализации в Запорожской области осталось пять крупных районов. Так, самым большим стал Мелитопольский район. Теперь он имеет выход к морю, а это значит, что у региона появилась возможность и большие перспективы для развития туризма в регионе. Об этом рассказали на Азовском форуме регионального развития, который прошел в Мелитополе, сообщает "Индустриалка" .
Эксперт по урбанистике и пространственного развития Александр Шевченко, рассказал, чем же может быть интересен Мелитопольский район для украинских туристов. Так, он отметил, что в районе есть много мест, куда будет интересно приехать туристу, к примеру, Кирилловская и Приазовская общины интересны морскими курортами, Плодородненская и Чкаловская – это тематический кластер по популярной и всем известной мелитопольской черешне. Терпеньевская – тут находится уникальная достопримечательность "Каменная могила", а Новобогдановская община известна своим машиностроением.
"Важливо розуміти, що розвивати туристичний напрямок має не лише районний центр, а й всі громади. Наприклад, у Мелітопольському районі є багато місць, куди буде цікаво приїхати звичайному туристу. Наприклад, Кирилівська та Приазовська громада цікаві своїми морськими курортами, Плодородненська та Чкаловська громади — це тематичний кластер по популярній і всім відомій мелітопольській черешні, Терпіннівська громада може похизуватися унікальною історичною пам’яткою "Кам’яна могила", а Новобогданівська громада може приваблювати любителів індустріального туризму своїм машинобудуванням. Звичайно, регіон дуже цікавий, але щоб реалізувати свій туристичний потенціал необхідно розробити спільну стратегію розвитку, залучивши не тільки Мелітополь, а й всі ОТГ району".
Развитие туристической сферы может позитивно повлиять на район, она не только пополнит бюджет но и создаст новые рабочие места. Руководитель туристического направления проектов USAID ERA Александр Файнин, отметил, что в Мелитополе туризм восприняли как бюджетнообразующую отрасль.
"Мені дуже приємно, що в Мелітополі туризм сприйняли як бюджетоутворюючу галузь. І це правильне рішення. Адже, згідно статистики, 1 долар, вкладений в туризм, дає 7 доларів в суміжних галузях економіки, а кожне робоче місце в туризмі створює 4 вакансії в суміжних галузях. Аби допомогти Приазов’ю розвинути туризм, ми зараз створюємо дорожню карту на 10 років. У ній ми хочемо зібрати рекомендації для бізнесменів і представників влади, куди краще вкласти гроші та на які об’єкти треба звернути увагу в першу чергу. В її розробці беруть участь найкращі фахівці, топові експерти в туристичній галузі та члени експертної ради з питань туризму Верховної Ради України. Окрім цього, ми будемо проводити тренінги з гостинності, конгресного, медичного, спа-туризму та промоції туристичного продукту. Зараз ми ще ведемо перемовини з представниками туристичної галузі та місцевими владами Мелітополя, Бердянська, Кирилівки та Генічеська про створення туристичних інформаційних центрів. Вони мають стати інструментом керування і коорд
инації туристичної діяльності Приазов’я" - говорит Александр Файнин.
Читайте наши новости также в Телеграме , Инстаграме , Фейсбуке и Твиттере .