В Запоріжжі стартує масштабний навчальний проект для вчителів Steam- дисциплін

Учитель

"Запоріжжя. Платформа спільних дій" спільно із Українською Академією Лідерства, партнерськими НГО, за сприяння Запорізької міської ради та за підтримки Групи Метінвест, ініціює масштабний всеукраїнський проект - "Лідерська навчальна програма для вчителів Steam - Camp".

Питання освіти - це завжди про майбутнє, про перспективи та розвиток суспільства. Втім, більшість українських школярів, згідно із результатами міжнароднього оцінювання учнів PISA, що проводять у 80 країнах Організації економічного співробітництва і розвитку, демонструють більш низький рівень знань у порівнянні із своїми однолітками з інших країн. Найбільш великий відрив - із математики.

Для Запоріжжя якість освіти, зокрема, технічної, - це питання не тільки майбутнього, а й питання соціально-економічного розвитку міста сьогодні, враховуючи глобальну тенденцію трудової міграції. У 2020 р. тільки кожен третій запорізький школяр обирав при складанні тестів ЗНО точні науки.

Культура свідомого вибору та розуміння перспектив, які дають технічні професії, повинні закладатися у шкільні роки. З метою покращити якість викладання Steam дисциплін у школах, підвищити середній бал ЗНО із точних наук, а також організувати спільноту прогресивних вчителів сучасного формату, в Запоріжжі реалізується проект «Лідерська програма для вчителів Steam-Camp». Це спільна ініціатива громадських організацій «Запоріжжя. Платформа спільних дій», «Фонд Розвитку Маріуполя», «Криворізька фундація майбутнього» у партнерстві із Українською Академією Лідерства, за сприяння міських рад та за підтримки Групи Метінвест.

Олександр Мироненко, генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь»:

«Steam-науки - це ключ до широкого спектру затребуваних інженерних професій, які наразі високо цінуються на ринку праці. Однак молодь дуже часто робить помилковий вибір майбутньої спеціальності, орієнтуючись на моду, а не на реальний запит роботодавця.

Steam-Сamp - це перепустка в світ технічних спеціальностей, яка на прикладі потужних запорізьких підприємств Метінвесту показує, яку кар'єру може побудувати молодь там, де у її розвитку зацікавлені».

В навчанні візьмуть участь вчителі математики, фізики, хімії та інформатики шкіл, ліцеїв, гимназій, колегіумів. Учасників проєкту навчатимуть провідні викладачі Української Академії Лідерства.  Розвиватимуть soft skills, стратегічне та критичного мислення, лідерські навички. Формати роботи: інтерактивні лекції онлайн+офлайн, мікро-навчання (навчальний курс розбивається на максимально доцільну кількість коротких курсів), супервізії, робота в групах, робота з кейсами та інш.

Ірайсат Магомедалієва, директор ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій»:

«Робота із молоддю завжди була одним із основних напрямків Платформи. Сьогодні вкрай важливо повернути інтерес молоді до точних наук, поваги до технічних та інженерних професій. Впевнена, що Steam - Camp допоможе молодим людям знайти своє місце в сучасному світі, вчителям - опанувати найсучасніші онлайн та офлайн методології у навчанні».

 Для вчителів - учасників проєкту буде передбачена система мотивації; для  молодих людей, які оберуть Steam як напрямок для свого подальшого кар'єрного зростання, - стипендії.

 

Вчителів математики, фізики, хімії та інформатики запрошують взяти участь у проєкті.

  • Також анкета буде розміщена на сайті platformazp.com.ua у розділі «Анонси».
  •  Питання щодо участі: 067 367 88 97zaporozhye.platform@gmail.com

 

  • Довідка: Steam - освіта заснована на застосуванні міждисциплінарного та практичного підходу, а також на інтерграції п'яти дисциплін в єдину схему навчання: (S -science (природничі науки), T-technology (технологія), E - engineering (інженерне мистецтво), A-art (творчість), M-mathematics (математика).

Изображение