У Запоріжжі влада зібралася порозмовляти про рейдерів

брыль

Сьогодні, 9 листопада, відбувся перший регіональний форум з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств. Результатом цього заходу стало підписання Меморандуму про вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності, повідомляє корреспондент ]]>"ZаБору"]]>.

Захід пройшов у стінах областной держадміністрації. Крім губернатора, були присутні: новий прокурор Запорізької області Валерій Романов, голова фракції "УКРОП" в облраді Ярослав Грішин, представник законодавчої та виконавчої влади. Вони обговорювали розвиток незаконних заволодінь приватних нерухомостей і підприємництв, а також засоби боротьби із цим явищем.

Вони обговорбвали зміни в Законі, опубліковані 6 жовтня 2016 року. "Зміни про реєстрацію прав на Нерухоме майно ...".

Зокрема, нововведення у закон передбачають захист судових актів від фальсифікації та злочинних втручань.

"Закон установлює можливість програмного забезпечення реєстру судових рішень у випадку прийняття рішення судом і опублікування на сайті судових рішень. Воно за допомогою програмних засобів передається до державного реєстру речових прав. Таким чином зацікавлена особа не має змоги підробити даний документ"- роз’яснив заступник прокуратури з питань державних реєстрацій Сергій Нікітенко.

Обговорювали цей закон. Спливали коментарі з приводу того, що навіть черговий документ не допоможе зупинити рейдерські захоплення, але представники влади "гасили" таке пояснення закону.

Один з таких, хто піддав критиці ці збори, був адвокат Олексій Лясковець:  "Сенс цього Меморандуму? Для того, щоб покласти всі обов`язки, які є у вас, у прокуратури на бумагу і їх продублювати ще раз? Сенсу немає! Стоїть питання в іншому – наскільки цій механізм буде працювати".

Ярослав Грішин наголосив на актуальності теми, порівнюючи ситуацію до і після початку нової влади: "Проблема рейдерства сейчас стоит необычайно остро. Если взять власть Януковича, то рейдерства тогда как такового не было. Фактически были рэкетиры, государство забирало имущество в пользу тех правоохранителей, которые тогда работали. После того, как произошла Революция Достоинств и дала нам возможность новой спокойной мирной жизни, произошло сбалансирование структур государственной власти. И появились многие общественники, псевдопатриоты, которые начали использовать различные бренды различных батальонов, и противостоять им ослабленным после Майдана силовикам было сложно".

При цьому Гришин не назвав жодного призвища.

Наприкінці присутні підписали меморандум (Про вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності).